artikel banner

KAMPIOENENWEEKEND IN HET SINT JANSCOLLEGE !

“KAMPIOENENWEEKEND” in het Sint Janscollege…

Het was dit weekend toch opvallend : in het SJC waren drie senioresploegen aanwezig die ofwel de dag zelf kampioen werden ofwel reeds een tijdje zeker waren van de titel. Hét kampioenenfeest was uiteraard dit van onze fanionploeg. Onder grote belangstelling (350) waren we vrijdagavond na de zege tegen Boom mathematisch zeker van de titel in TDM2(3e nationale). Dit overkwam ook Lede A zaterdagavond : de winst tegen Falco C was ook voldoende om de titel te vieren in 2e Provinciale en kort nadien kwam kampioen Finexa Oostende B als ongeslagen kampioen winnen tegen Falco B in 2e Landelijke…van een kampioenenweekend gesproken…

FALCO A KAMPIOEN NA RIANTE ZEGE TEGEN BOOM (85-68)

Alles was in gereedheid gebracht om van deze wedstrijd een ware kampioenswedstrijd te maken. De sfeer was van bij de start uitbundig : er moest en er zoul gewonnen worden tegen Boom, dit feestje kon niet langer wachten…

Beide ploegen maakten er alvast een aangenaam kijkstuk van en de bezoekers waren zeker van plan alles uit de kast te halen om het Falco moeilijk te maken. De eerste helft verliep eigenlijk zeer gelijkopgaand. Het verschil was nooit groter dan vijf punten en via tussenstanden als 10-10. en 29-29 werd de rust bereikt met 40-39 cijfers. Er was toch enige zenuwachtigheid te merken bij onze spelers. De inzet was natuurlijk zeer hoog, vandaar..De driepuntpogingen vielen niet zoals gewoonlijk terwijl dit item in de eerste helft wel een sterk wapen was van de bezoekers. Ook onze defensieve rebound had het wat moeilijk tegen een sterk spelend Boom, voor velen de beste ploeg die we dit seizoen in het SJC aan het werk zagen. Door foutenlast moest Robbe Van den Bossche regelmatig  naar de kant gehaald worden Er waren aan de rust dus toch nog wat vraagtekens… In de derde kwarter zette Falco echter orde op zaken. Aanvankelijk zagen we hetzelfde spelbeeld van de eerste helft (52-49) maar over halfweg schakelde Falco nog een versnelling hoger en dit loonde : deze derde kwarter werd nog gewonnen met duidelijke 30-15 cijfers ! Na dertig minuten zag het er met een 70-54 stand dus uitstekend uit. Boom kon aan deze situatie in de laatste kwarter niet veel meer veranderen. Falco bleef rustig baas over de wedstrijd en kon vanaf halfweg deze beslissende periode reeds starten met een aantal verdiende applausvervangingen. De zes spelers met dubbele cijfers wijzen bovendien op een collectief sterke ploegprestatie Uiteindelijk werd het nog 85-68 en kon de onverwachte maar o zo verdiende kampioenstitel op drie wedstrijden van het competitie-einde gevierd worden. Onze spelers en sportieve staff mogen een dikke pluim op hun hoed steken. Het keihard werken met vooral jonge spelers kreeg een verdiende beloning. Ook onze dank naar het talrijk en enthousiast opgekomen publiek , zij waren een grote steun voor onze spelers !!!

Na de wedstrijd mocht kapitein Kristof Ongenaet de Kampioenenbeker in ontvangst nemen van Eric Fels (Federatie Basket Vlaanderen)

We komen nu terecht in de hoogst haalbare reeks voor een niet-profploeg. Dit wordt natuurlijk een speciale uitdaging waar we nu al naar uitkijken. Meteen ook meegenomen dat er, na het wegvallen van Gent Hawks,   opnieuw een Gentse ploeg vertegenwoordigd zal zijn op dit hoog niveau !

Er resten ons nu nog drie competitiewedstrijden : op 30/4 reizen we naar Belgrade, op 6/5 naar eerste achtervolger Nijvel en we sluiten deze succesvolle campagne af op ZONDAG 14 MEI  om  15.00 uur het Sint Janscollege met een thuiswedstrijd tegen Esneux .  Zorg dat je erbij bent !!!          

Kwarterstanden : 22-19.-    18-20(40-39),-    30-15(70-54),-    15-14(85-68),-

Falcopunten :  Jasper Unal 10.- Dries Lioen 10.- Leander De Maesschalck.- Robbe Van den Bossche 11.- Tristan Boone.- Adhémaar Tanghe. 2.- Thibaut Platteeuw 19.- Thomas Meireman 2.- Kristof Ongenaet 13.- Matthew Depondt 11.- Lucas Cleymaet 4.- Sam Caron 3.-          

 

ONGESLAGEN KAMPIOEN FINEXA OOSTENDE B BOEKT LOGISCHE ZEGE OP FALCO B (72-95)

Niettegenstaande het duidelijk klasseverschil speelde onze B ploeg een behoorlijke wedstrijd tegen de ongeslagen kampioen van 2e Landelijke. Aan de rust was het verschil nog beperkt tot een 38-48 achterstand en de derde kwarter werd met 21-21 afgesloten. De laatste periode werd ingegaan met opnieuw tien punten achterstand ( 59-69 ) maar in de laatste periode trok de kampioenenploeg nog eens alle registers open en groeide de achterstand snel tot twinitig punten. Een moedig Falco B mocht toch met opgeheven hoofd deze wedstrijd verlaten.

Voor Falco B rest er nu nog één competitiewedstrijd :  komende zaterdag 29 april een verplaatsing naar Houtem A. Voor de mannen van Sam Verstraete  nog een mooie affiche om deze meer dan geslaagde competitie af te ronden  

Kwarterstanden :  19-27.-    19-21(38-48).-    21-21(59-69),-    13-26(72-95).-

Scouting : 2pt: 19/40(47%).-   3pt: 8/21(38%),-    tot: 27/61(44%),-    FT: 10/12(83%),-    TO: 13

Falcopunten : Jorre De Wilde 15. Thibeau Deloddere 14.- Willem Nachtergaele 2.- Tristan Boone 7.- Modest Diependaele 10.- Arne De Winne 4.- Jo De Brabanter .- Martin Boone 5.- Lucas Cleymaet 11.- Quint De Smet.- Stijn Teughels .- Jari Ghysens 4.-

 

LEDE A WORDT KAMPIOEN DANKZIJ ZEGE OP FALCO C (64-76)

Het ervaringrijke Lede A had nog één zege nodig om zich kampioen te kronen van 2e Provinciale. Dit moest en zou gebeuren op het terrein van Falco C . Onze jonge C ploeg maakte het de kandidaat-kampioenen alleszins niet gemakkelijk, integendeel. De eerste kwarter werd nog gewonnen met 15-13 en aan de rust was er met een 32-37 stand nog een en ander mogelijk. De derde kwarter was achter een heel ander verhaal. Met een in deze periode afwerking van 10 % (1/10) wordt het moeilijk om gelijke tred te houden met de kampioenenploeg. Gevolg : de stand na dertig minuten : 41-54 en wedstrijd gespeeld. Toch bleef onze C ploeg knokken en won zelfs de laatste periode met 23-22. Met de mentale weerbaarheid zat het dus goed. De bezoekers wonnen sowieso verdiend deze beslissende wedstrijd om de titel die nog op een gepaste manier gevierd werd. Volkgende week zaterdag speelt onze C ploeg om 18.15 u de laatste competitiewedstrijd : thuis in het Sint Janscollege tegen “buur” Hotshots Destelbergen. Kunnen de mannen van coach Lander Hellebosch deze sterke competitie nog afsluiten met een 14e zege ? We duimen !

Kwarterstanden : 15-13.-    17-24(32-37),-   9-17(41-54),-    23-22(64-76),-

Scouting : 2pt: 15/44(34%),-    3pt: 6/16(37%),-    tot: 27/60(35%),-     FT: 18/29(62%),-     TO:  13       

Falcopunten : Stan Noels 10.- Xanten Bauche 7.- Ziyad Kafando.- Jo De Brabanter 8.- Arne De Winne 8. Aaron De Winne 10.- Jasper Neirynck.- Lino Maréchal 6.- Stijn Teughels .- Rune Achtergael 16.-

 

FALCO D SLUIT DIT WEEKEND WINNEND AF OP OUDENAARDE B MET 42-49 !

Onze D ploeg heeft dit speciale weekend nog wat meer glans gegeven door zondagnamiddag verrassend te gaan winnen op het terrein van middenmoter (5e) Oudenaarde B. Van bij de start was Falco D bij de pinken en aan de rust stond het reeds 16-23. De tweede helft was heel gelijkopgaand. Beide ploegen wonnen een periode met twee puntjes. Falco D bleef steeds de baas en won uiteindelijk met (weliswaar lage) 42-49 eindcijfers. Onze D ploeg speelt volgende vrijdag thuis in het Sint Janscollege de laatste competitiewedstrijd om 20.30 uur tegen de B ploeg van Laarne. Deze ploeg staat op de 3e plaats in de rangschikking. Kan Falco D deze laatste opdracht nog winnen ? We duimen voor nog een ultieme Falco-D zege , het zou een mooi bekroning zijn van een toch wel sterk seizoen van onze D ploeg. Vooral het halen van een plaats in de eerste vier van de reguliere competitie was het hoofddoel en dit werd uiteindelijk ook gehaald !

Kwarterstanden : 6-12.-    10-11(16-23),-    17-15(33-38).    9-11(42-49).-

Falcopunten : Idris Bah 8.- Nando Saccasyn.- Dries Valentyn 2.- Raf De Vos 6.- Casper De Boos 2.- Gaëtan Messiaen 3.- Rico De Boever 7.- Brenden Van Roy 5.- Benjamin Sharpe 6.- Lowie Vernaillen 10.-

ONDANKS AFWEZIGHEID HALVE PLOEG TOCH VLOTTE ZEGE VOOR THE FALCONS 

(met dank aan Marc Van Ryssel voor onderstaand Falconsverslag)

Ondanks de afwezigheid van niet minder dan 6 spelers hebben The Falcons de voorlaatste competitiewedstrijd met een vlotte zege tegen De Plankshotters afgesloten. Toch geeft de uitslag (87-59) een vertekend beeld want de bezoekers gaven driekwart van de wedstrijd een goede repliek aan het lokale kampioenenteam.

 

De bezoekers schoten het best uit de startblokken. Na een initiële 3-4 konden ze uitlopen tot 4-11 en er was een sublieme Van Hulle nodig (4 driepunters in het aanvangskwart) om de kloof te dichten  en de The Falcons met een kleine voorsprong (21-16) deze 1e periode te laten afsluiten.  

 

In het 2e kwart bleven beide teams in elkaars nabijheid. Een lokale uitlooppoging tot 38-26 werd door de bezoekers opnieuw tenietgedaan zodat de rust werd bereikt bij 37-32.

 

De 2e helft gaf aanvankelijk hetzelfde wedstrijdbeeld te zien. De Plankshotters bleven druk zetten en konden zelfs naderen tot 42-40 na een vijftal minuten. Dit was echter meteen hun laatste wapenfeit want de thuisclub schakelde een versnelling hoger

en bij 60-46 na 30 minuten was de wedstrijd zo goed als gespeeld. De laatste periode bracht hiervan enkel de bevestiging. Via een 27-13 tussenstand klonk het eindsignaal bij een een 87-59 stand.  

Standen:  21-16   16-16 (37-32)   23-14 (60-46)   27-13 (87-59)

Punten: Gevaert G.: 11; Gevaert Q.: 11; Van Hulle: 29; Petit: 16; Malfait: 10; Foucart: 10; De Bucke.

Driepunters: 11 (Quint: 2; Bram: 5; Brecht: 2; Thomas: 2)

(luk)