artikel banner

FALCO A WINT OOK 2e WEDSTRIJD IN DE PLAY-UPS : RUIME ZEGE TEGEN MELSELE A - FALCO B WINT DIK VERDIEND REPLAY GAME OP WAREGEM - VERLIES VOOR FALCO D TEGEN LEDE B - THE FALCONS WINNEN TOPPER OP ONGESLAGEN LEIDER -

FALCO A WINT OOK 2e WEDSTRIJD IN DE PLAY-UPS : RUIME ZEGE TEGEN MELSELE A : 83-60

Met de komst van Melsele A kregen we een van de toppers uit 2e Nationale (TDM1) op bezoek in het Sint Janscollege. Melsele eindigde in de eerste fase van deze competitie op de tweede plaats in groep 2 achter dé titelkandidaat Comblain. We waren dus uiteraard fel benieuwd hoe ons fanionteam het in deze topper zou doen…

We begonnen alvast goed aan deze wedstrijd want via 9-4 halfweg de eerste periode werden de eerste tien minuten afgesloten met een hoopgevende 20-10 stand. De tweede kwarter liepen we aanvankelijk uit naar 24-12 (3’) en 31-20 (8’) maar drie opeenvolgende driepunters van Melsele zorgden uiteindelijk voor een 36-29 ruststand. Het kon dus duidelijk nog alle kanten uit…

In de derde periode draaide onze voorsprong meestal rond de tien punten : 52-43 (8’) maar een tussensprint van 12-2 in de laatste twee minuten leverde ons een mooie voorsprong van 64-45 op. In deze denderende derde kwarter scoorden we liefst 28 punten terwijl Melsele bleef “plakken” op 16 punten…

Onze ploeg draaide op volle toeren en was alvast niet zinnens deze situatie nog uit handen te geven. Het publiek genoot met volle teugen en na drie minuten werd voor de eerste keer de maximale voorsprong bereikt (70-47)  De zaal ontplofte zowat toen onze rookie Luca Antheunis de wedstrijd in de ultieme seconden afrondde met een driepunter en zo opnieuw de maximale voorsprong van 23 punten op het bord kreeg : 83-60 !

Kortom , een oververdiende overwinning na een schitterende wedstrijd. Het was een collectief sterke prestatie waarin onder meer Aaron Van Vooren met zijn 25 punten opviel,  Ozzy Massey  17 rebounds uit de lucht plukte terwijl Jasper Ünal liefst 6 assists naast zijn naam liet noteren.

We mogen ook niet vergeten dat we ook voor deze topper nog steeds niet konden rekenen op Maxime Verspeeten, Thibaut Platteeuw, Kristof Ongenaet en Thijs Beumer ! Hopelijk recupereren we daarvan nog wat spelers voor de eindfase van deze competitie…

Intussen staan we ongeslagen aan de leiding in deze Play-ups, en dit samen met Comblain, onze tegenstander van volgende week vrijdag 16 februari (20.45u) en dus een absolute topper van 2e Nationale ! We zitten trouwens in een cruciale periode richting de Play-Offs want ook op 24/2 krijgen we met de komst van Gembo Borgerhout opnieuw een belangrijke thuiswedstrijd. Met deze wedstrijd zitten we dan al aan de helft van de Play-ups (4/8 wedstrijden)

Ons seizoen 2023-2024 kan al lang niet meer kapot, integendeel. Falco A speelt als promovendus een schitterend seizoen, veel beter dan werd verwacht. Laat ons dan ook genieten van deze mooie periode en halsreikend uitzien naar (hopelijk) de Play-Offs !

Kwarterstanden : 20-10.-    16-19(36-29).-    28-16(64-45).-    19-15(83-60).-

Scouting : 2pt: 24/43 (55%).-   3pt: 8/20(40%).-    tot: 32/63(50).-    FT: 11/13(84%),-    OREB: 7.-   DEFREB: 31.-    TOTREB : 38.-    AST: 20.-    TO: 11.-    STL: 3.-   

Falcopunten : Jasper Ünal 12.-  Ozzy Massey 11.- Thomas Meireman 10.-    Aaron Van Vooren 25.- Viktor Buysse 8.- Dries Lioen 4.- Adhémar Tanghe 2.- Tristan Boone 2.- Luca Antheunis 3.- Modest Diependaele 6.-

 

FALCO B WINT DIK VERDIEND DE REPLAY GAME OP WAREGEM : 62-66 !

Op 26 november 2023 werd deze wedstrijd na 7 minuten stilgelegd wegens de zeer zware kwetsuur van onze speler Thijs Beumer… Thijs is nog in volle revalidatie van de opgelopen beenbreuk en zal dit seizoen jammer genoeg niet meer kunnen spelen…Pech blijft onze club intussen achtervolgen want naast de vele kwetsuren in ons A-team zit ook Falco B in de hoek waar de klappen vallen : zowel William Van Herzele als Rune Achtergael liepen deze week kwetsuren op zodat zij niet beschikbaar waren voor de wedstrijd op Waregem… ook voor Rune betekent dit zelfs een voortijdig einde van het seizoen 2023-2024…

De sportieve staff vond nu gelukkig Falconsspeler Thomas Foucart bereid om onze ploeg in de komende twee maanden te depaneren om deze tegenslagen deels op te vangen . Thanks Thomas !

De replay game in Waregem begon goed voor ons B-team want het won de eerste kwarter duidelijk met 8-17. Waregem kwam in de tweede periode deels terug en kon voor een 30-33 ruststand zorgen. Van dan af werd het een spannende en gelijkopgaande partij met een 49-48 tussenstand na dertig minuten. Halfweg de beslissende periode liep Falco B uit tot 52-60 maar ook nu kwam Waregem terug. In de voorlaatste minuut werd het nog 60-62 maar een beslissende vrijworp van een sterk spelende Stan Noels zorgde uiteindelijk voor een dik verdiende zege : 62-66. Naast de reeds vernoemde Stan Noels stak ook Dominic Veres er bovenuit met net zoals Stan 18 punten !

Een , zeker gezien de omstandigheden, deugddoende zege. !

Volgende zaterdag 17 februari om 20.30 u komt de leider van 2e Landelijke, Gentson A,  op bezoek in het Sint Janscollege. Deze ploeg staat met een 15/17 alleen aan de leiding en heeft één zege meer dan de tweede, Mercurius Berchem. Het belooft een aantrekkelijke wedstrijd te worden waarin een gehandicapt Falco B zich niet zomaar zal laten doen ! Supporters, op post !!!

Kwarterstanden : 8-17.-    22-16(30-33).-    19-15(49-48).-     13-18(62-66)

Falcopunten : Vince Lagae 2.- Stan Noels 18.- Willem Nachtergaele .- Giorgi Loladze 6.- Vince T’Joncke 7.- Arne De Winne 2.- Luca Antheunis 2.- Dominic Veres 18.- Thomas Foucart 6.- Martin Boone .- Modest Diependaele 5.-

 

FALCO D VERLIEST TEGEN 2e GERANGSCHIKTE LEDE B : 53-66

Onze D ploeg heeft het tegen Lede B niet kunnen bolwerken. De bezoekers staan 2e in de algemene rangschikking terwijl Falco D met een 7/15 in de middenmoot staat (8e)

De eerste kwarter verliep gelijkopgaand (12-13) maar in de tweede periode kon Lede B via een 15-20 toch al een kleine voorsprong nemen aan de rust : 27-33. In de tweede helft kregen we omzeggens dezelfde uitslag (26-33) wat zich resulteerde in een logische 53-66 einduitslag. Falco D speelde een verdienstelijke wedstrijd maar Lede B was uiteindelijk toch wat te sterk… Raf De Vos met 14 punten en Benjamin Sharpe met 16 punten waren de beste afwerkers bij Falco D

Volgende week reist onze D ploeg naar rode lantaarn Gavere A (18/2 om 11.00 uur). Deze ploeg won nog maar twee keer en staat met deze cijfers op de laatste plaats. Zeker een mogelijkheid voor Falco D om de subtopplaats te verstevigen want de week daarop op zaterdag 24 febrruari komt 4e gerangschikt Laarne B naar de Heiveldstraat (opworp 18.15u). Deze ploeg staat met een 9/15 op een mooie 4e plaats in de ranking. Kan onze D ploeg hier voor een verrassing zorgen ? We duimen !

Falcopunten : Dries Valentyn,- Thomas Tytgat 4.- Nando Saccasyn 3.- Idris Bah 4.- Tim Van den Berghe 2.- Raf De Vos 14.- Gaëtan Messiaen.- Rico De Boever 8.- Benjamin Sharpe 16.- Lowie Vernaillen 2.-

 

KBOV : THE FALCONS WINNEN TOPPER OP ONGESLAGEN LEIDER BT GROEPDEMEYER !

Met dank aan Marc Van Ryssel voor onderstaand Falconsverslag !

The Falcons hebben de 1e ronde van de KBOV-competitie afgesloten met een zege op het terrein van de ongeslagen reeksleider BT GroepDeMeyer.

In deze door beide teams met veel inzet (en dus ook veel fouten) betwiste wedstrijd nam de thuisploeg de beste start.

Via 7-4 werd het 17-12; 2 bezoekende driepunters dichtten echter het kloofje zodat de 1e periode met een gelijke stand (21-21) werd afgesloten.

Beide teams bleven aan elkaar gewaagd in de 2e periode, getuige daarvan de 31-31 en 35-35 tussenstanden.

Vlak voor de rust konden de thuisspelers opnieuw een kleine kloof slaan; stand halfweg was dan ook 44-37.

De bezoekers startten in overdrive aan de 2e speelhelft. Bij een 51-51 stand halfweg periode 3 was alles dus opnieuw te herdoen.

The Falcons gingen verder op dit elan en daar de thuisploeg het fysisch iets moeilijker kreeg was er na 30 minuten een kloof van 7 punten voor de bezoekers (63-70). In de laatste periode kon de thuisploeg, ondanks verwoed aandringen die kloof niet meer gedicht krijgen. Via 73-81 behielden The Falcons de controle over de wedstrijd om de eindmeet te bereiken bij een 80-88 stand.

In de titelpoule (welke aanvangt op 04/03/2024) starten de The Falcons op de 3e plaats met een achterstand van 4 punten op Kobbelken en 2 op BTGroepDeMeyer. Alvorens de eindronde aanvangt volgt eerst (op donderdag 22 februari) de kwartfinale van de KBOV-Beker op het terrein van Vlaamse Ardennen Ronse.   

Standen: 21-21   23-16 (44-37)   19-33 (63-70)   17-18 (80-88)

Punten: Gevaert B.: 25; Ongenaet: 15; Gevaert Q.: 5; Baudu: 2; Petit: 6; Malfait: 7.- Foucart: 25; De Groote: 5; Gevaert G.; Van der Cruyssen N.; De Bucke.

Driepunters: 8 (Benoit: 2; Dimitri: 4; Quiten: 1; Brecht: 1.

 

(luk)